7 tipů na velikonoční vajíčka z papíru

Zdobení vajíček na Velikonoce je starobylá tradice, která se v různých formách vyskytuje po celém světě. Každá kultura má své vlastní techniky a motivy, které používá k ozdobení vajíček. Zdobení vajíček má hluboké historické kořeny a představuje symbol obnovy, nového života a naděje spojené s příchodem jara a Velikonoc.

V tomto článku najdete inspiraci k tvorbě velikonočních vajíček z papíru, jako alternativy ke klasické tvorbě kraslic. Výhodou je, že papírová vajíčka se tak snadno nerozbijí (snad).

Velikonoční vajíčka z papírových proužků

Stačí obyčejný papír, nůžky, fixy a lepidlo. K tomu trocha času a trpělivosti. Jednoduché, ideální pro všechny věkové kategorie. Co víc si přát? 😉

Velikonoční vajíčka z medových pláství

Znáte plástvový papír, co se dá natáhnout nebo rozevřít a vznikne tak krásný 3D efekt se vzorem plástve? Můžete si ho koupit v arších v různých barvách, nebo si ho můžete vyrobit sami. Podle tvaru, který si vyberete, pak vznikne krásná ozdoba nebo 3D prvek do blahopřání. Do výroby „plástvových“ velikonočních vajíček můžete zapojit děti, na jeho lepení je ideální lepidlo v tyčince.

Jednoduchá skládaná vajíčka (origami 1)

Skládání papíru je jedna ze základních technik při tvoření z papíru. Následující návod ukazuje jednoduchá skládaná velikonoční vajíčka. Zvolte dostatečně tenký papír, aby vám šlo skládání a uhlazování skladů pěkně od ruky.

Nafukovací papírová vajíčka (origami 2)

Tato velikonoční vajíčka vypadají krásně, zvlášť, když je pověsíte na větvičky ve váze. Může být složitější je poskládat tak, aby byl výsledek dokonalý, ale ta námaha jistě stojí za to!

Papírové velikonoční vajíčko jako stavebnice (origami 3)

Vyrobte si asi tak milión malých trojúhelníkových modulů z jednobarevných papírů a pak je prostě zasouvejte do sebe do tvaru vajíčka. Pozvěte si kamarádky nebo partu dětí a tvořte společně. Proberete u toho spoustu důležitých věcí a v ruce budete mít netradiční velikonoční vajíčka, která určitě nerozbijete. 💖

Skládaná krabička ve tvaru vajíčka (origami 4)

Opět je tu technika origami, tentokrát si můžete poskládat dvoudílnou krabičku ve tvaru vajíčka, do které se vejdou bonbónky, prstýnek nebo jiná drobnost. Víceúčelovost tohoto projektu mě hodně baví. 🐣

Jednoduché velikonoční přání s 3D vajíčkem

Nakonec je tady návod na jednoduché přání s 3D velikonočním vajíčkem na obálce a prostorem na text uvnitř. Užijte si to!

Vybrali jste si z výše uvedených tipů na tvorbu papírových velikonočních vajíček? Nebo vás lákají jiné techniky, jako je quiilling, decoupage nebo vystřihovánky? Pochlubte se ve facebookové skupině Papírové tvořeny pro dospělé.