Nevím, jak vy, ale já si s sebou na cesty (nebo spíš pobyty) delší než víkend vždycky berou alespoň základní věci na tvoření. Někdy vím přesně, co chci během výletu vyrábět, někdy jen tuším nebo doufám, že si na tvoření najdu čas. Jindy zase předpověď počasí předpovídá, že se čas na tvoření tak nějak udělá sám a já chci být připravená. V každém případě vím, že zase přijde na řadu moje cestovní sada pomůcek na tvoření z papíru.

Sada obsahuje vše potřebné pro řezání, stříhání, lepení a ohýbání papíru, takže se můžu spolehnout, že si se vším poradím. Postupně vám popíšu, co ve své sadě vozím.

psací pomůcky - tužka, guma, černý fix a bílé gelové pero

Něco na psaní:

Něco na stříhání a řezání:

velké a malé nůžky - pomocníci při tvoření na cestách
perořízek a kovové pravítko

Něco na lepení:

lepení - tekuté lepidlo, washi páska a oboustranně lepicí páska

Další nezbytné pomůcky:

kovové klipsy, kružítko, šídlo, knihařská kost a pinzeta - další součástky cestovní sady na tvoření z papíru

Když je v tašce víc místa:

3D lepicí čtverečky, razidlo na zakulacována rohů, provázek
děrovačka

Když je v tašce ještě víc místa:

řezačka s řezacím a rýsovacím jezdcem
podložka na řezání papíru

Všechno pohromadě:

cestovní sada na tvoření z papíru - vše pohromadě

Pořídila jsem si lehký plastový obal na květináč, do kterého se vejde téměř celá sada a ten si potom při práci pokládám před sebe na stůl, vlastně ho takto používám i doma v dílně. Na cestu ho tak, jak je, ho vložím do tašky nebo přepravky, doplním ostatní pomůcky, materiál (papíry, kartony, samolepky atd.) a jedu. Autem.

Pokud letím letadlem, nechávám si odbavit kufr, do kterého si zabalím vše na tvoření, abych nemusela řešit nůžky, nožíky a jiné ostré předměty, které se nesmí brát do letadla. Ta chvilka čekání na zavazadlo po přistání mi za to stojí, ještě se mi nestalo, že by můj kufr zabloudil. 🙂

Jaké pomůcky si balíte na cesty vy?

Přidejte se do mé facebookové skupiny Papírové a jiné tvoření pro dospělé a sdílejte své zkušenosti se stejně naladěnými papírovými nadšenci.

Hrajte si s papírem
a relaxujte tvořením!