Co jsme dělali na kurzu práce s pastely Gelatos

V uplynulých dvou měsících jsem se zúčastnila několika kreativních kurzů jako kurzistka, všechny mne bavily a byly pro mě přínosem, protože jsem se naučila nové techniky. Jedním z těchto kurzů byl kurz práce s pastely Gelatos vedený Janou Školaudyovou.

Jana pro nás měla připraveny vzorky a ukázky hotových prací od visaček přes přání až po obrázek na plátně. Po teoretickém úvodu jsme si pomocí gessa připravily různé podklady pro další práci a pak už jsme vzaly do rukou pastely a pustily se do díla.

Kromě jiného jsme vyzkoušely nanášení a roztírání barev na černém kartonu (nahoře) i na tenkém minerálním papíru (dole).

Pastely rozmytými vodou lze také razítkovat, jen si nesmíme představovat, že získáme dokonalý otisk, spíš různobarevné skvrny a fleky, které ovšem po zaschnutí vytvoří jedinečný vzor.

Protože technik na vyzkoušení bylo hodně, nakonec jsme si domů odnesly ke zkompletování jednotlivé vzorky technik a podklady a bylo na nás, co s tím vším nakonec uděláme. Já jsem vytvořila art journalový obrázek na plátně.

Jak asi tušíte, po kurzu jsem si pastely Gelatos pořídila a budu s nimi dále experimentovat. Už se na to moc těším!
Děkuji za nakouknutí
a relaxujte tvořením!