Foto výlet Drážďany a okolí

Když jsem se přihlásila na jednodenní foto výlet do Drážďan a okolí, těšila jsem se na den strávený ve společnosti lidí, kteří chápou, že dobrá fotografie se nedá jen tak cvaknout od boku a že poznám nová krásná místa. Obojí se mi splnilo. Taky jsem byla zvědavá, jestli se nám lektor Jaroslav Hora bude věnovat podle individuálních potřeb a ani v tom jsem se nezklamala.

Cestou do Německa jsme pozorovali, jak se postupně mění počasí (k horšímu) a říkali jsme si, že budeme rádi, když nebude celý den pršet. Měli jsme štěstí, protože vrtkavé studené a deštivé počasí si to nejhorší vždycky vybralo ve chvíli, kdy jsme seděli v autě nebo v kavárně :).

První zastávka byla u zámku Bad Muskau, který jsme obešli kolem dokola a ulovili první snímky.

Ze všeho nejvíc jsem byla zvědavá na Rakotzbrücke Čertův most), protože jeho fotografie v rámci popisu výletu byly prostě úchvatné. Tobyla naše druhá zastávka, ale místo je nyní v rekonstrukci, voda téměř vypuštěná a kolem dokola plot. Takže nic.

Další zastávkou bylo jezero Bautzen, kde jsme si poprvé dali foťáky na stativy, na objektivy nasadili ND filtry a fotili s dlouhým časem.

Pak jsme se přesunuli k zámku Moritzburg, kde jsme si vyčekali trochu slunečního světla pod mraky a podruhé použili ND filtry. 

Cestou do Drážďan jsme se zastavili v Míšni, kde nás protisvětlo trochu potrápilo, ale nějak jsme se tím poprali :).

Na druhém břehu řeky to světelně bylo mnohem zajímavější!

Posledním místem byly Drážďany, kde jsme fotili nadvakrát. Před setměním Zwinger a město, po setmění z druhého břehu osvětlené památky.

Díky milé společnosti ostatních fotografů a erudovanému vedení Jaroslava Hory jsem si foto výlet nad očekávání užila, připomněla jsem si mnou opomíjené fotografování s ND filtrem a v modré hodince a oživila si fotografické vidění. Přemýším, na jaký foto výlet nebo expedici se přihlásím příště.

Děkuji za nahlédnutí
a relaxujte focením.