Fotografie z Islandu – 2. díl

Zlatý okruh patří na Islandu k turistické povinnosti, tak jsme si ho projeli hned na začátku našeho pobytu.

První zastávkou byl národní park Þingvellir, a to v místě, kde vznikl roku 930 nejstarší parlament na světě (na fotce vpravo nahoře, to místo s islandskou vlajkou).

Největším zážitkem dne byla druhá zastávka, chrlící gejzír Strokkur. Při vstupu do oblasti s gejzíry je varování týkající se teploty vody (90 – 100 st.C). Už z dálky bylo vidět ohromné množství lidí s foťáky u oka, jak čekají na chrlení vody. Zařadili jsme se mezi ně a stálo to za to. Před výtryskem se gejzír různě převaluje, bublá a napíná vás a pak se prostě zvedne voda… 

…a potom vytryskne nahoru, někdy až do výšky více než 20 metrů. Stála bych tam a pozorovala ten úkaz klidně půl dne :).

Třetím bodem Zlatého okruhu je největší islandský (a taky evropský) vodopád Gullfoss (Zlatý vodopád). Když se zadaří, dělá se nad ním krásná duha. Je tam ale pořád plno lidí, takže kdo nemá rád tlačenice, raději ať Gullfoss vynechá.

Cestou zpátky do Reykjavíku jsme se zastavili v na termálním koupališti ve Flúðir s názvem Secret Lagoon. Nejznámější termální koupaliště je asi Modrá laguna, ale tam je vstup strašně drahý. Tady taky není levný, ale pořád je to asi 3x míň. Byl to celodenní výlet v překrásném počasí (hodně sluníčka) a závěrečné koupání v termálním jezírku bylo úúúúúžasné.

Díky za nakouknutí
a relaxujte focením!

Podívejte se na předchozí díl:
Fotografie z Islandu – 1. díl