Fotografie z Islandu – 3. díl

Před naší cestou na Island jsem si napsala, co bych na Islandu chtěla vidět. Na seznamu byla také sopka a ledovec. Protože jsme nepodnikali cestu kolem celého ostrova, a výlety jsme plánovali ze dne na den, nebylo jisté, jestli bude na konci dovolené vše na seznamu odškrtané. Ale snažili jsme se.

První sopku jsme potkali při našem jednodenním výletě na východ od Reykjavíku a zpět, byl to kráter Karid.

Obešli jsme ho po horní hraně a pak jsme sestoupili dolů k jezírku. Při dalších scestách jsme viděli i další sopky, tahle byla ale jediná, kterou jsme si prohlédli zblízka.

Potom jsme se vydali k ledovci Solheimajokull, na fotce je to ta černobílá masa vzadu. Počasí bylo ten den větrné a deštivé.

Takhle vypadá ledovec zblízka. Když máte čas, můžete se s průvodcem a zapůjčeným vybavením vydat přímo na ledovec na trek.

Měli jsme před sebou ještě jednu zastávku, tak jsme jen nasáli atmosféru a jeli dál.

K sopce a ledovci jsme přidali ještě pláž, a to tzv. černou pláž. Tam bylo opět hodně turistů, do všech se opíral studený vítr, nad hlavou nám létali papuchalkové a další druhy ptáků.

Ani v čedičové jeskyni nebylo lépe, kdo neměl čepici nebo kapuci, litoval.

Jedna fotka typu „byli jsme tady“ :).

Islandská krajina je jiná než kdekoli jinde, je rozlehlá, fascinující, zajímavá, různorodá a přitom typická. Příště se můžete těšit na barevné hory…

Děkuji za nakouknutí
a relaxujte focením!

Podívejte se na předchozí díly:
Fotografie z Islandu – 1. díl
Fotografie z Islandu – 2. díl