Fotografie z Islandu – 4. díl

Po malé pauze se vracím k obrazovému seriálu z naší cesty po Islandu. Při vybírání fotek a vzpomínání na naši cestu se mi vždycky udělá moc hezky a hned bych plánovala další cestu :).

Jedním z míst, které jsme na Islandu OPRAVDU chtěli vidět, byly Duhové hory (Landmannalaugar). Byli jsme zvědaví, jestli jsou i ve skutečnosti tak barevné, jako na fotkách – víme přece, jak se dá s fotkou kouzlit, že :). Měli jsme na výlet do Duhových hor jen jeden den, takže jsme ráno vyjeli bez ohledu na deštivé počasí.

Už cestou k Duhovým horám jsme se kochali výhledy a zastavovali na pokoukání, jak vidíte na fotce, nebyli jsme sami :). Ale  davy se ten den nekonaly, což nám vůůůůůbec nevadilo…

Tohle je pohled na kemp Landmannalaugar, výchozí a cílové místo našeho treku. Obloha je zamračená, ale už neprší, vypadá to nadějně.

Podle mapky si můžete vybrat z několika různě obtížných tras, tak jsme si jednu „tak akorát pro nás“ vybrali a vyrazili jsme na cestu.

Krajina se cestou neustále měnila, za každou zatáčkou, za každým kopečkem se objevily jiné tvary, jiná barevnost…

Ten barevný kopec vzadu (Brennisteinsalda) je krásný, ale je dost vysoký, tam určitě nepůjdeme, že?

Jenže naše trasa vedla přímo přes jeho vrchol :). Naštěstí jsem musela hodně fotit, takže jsem se mohla často a důkladně vydýchávat.

Tyhle výhledy rozhodně stály za to, vůbec se nám nechtělo dolů a zpátky do kempu. 

Ale museli jsme a i cestou dolů jsme se neskutečně kochali krásou, rozsáhlostí, barevností, tím, že se tohle místo nepodobá ničemu, co jsme dosud viděli.

Obloha se po celý den prakticky nevyjasnila, alespoň mám na fotkách dramatickou oblohu :). Vysněný výlet do Duhových hor byl úžasný a rozhodně ho všem doporučuju. Je to místo, kam bych se ráda vrátila.

Díky za nakouknutí
a relaxujte focením!