Jak používat ozdobné nůžky – video

Nůžky s ozdobným okrajem jsem měla v šuplíku uložené několik let, než jsem je nyní znovu vytáhla na světlo. Byla jsem tak překvapená, kolik tvarů mám, že jsem se rozhodla natočit krátké informativní video Jak používat ozdobné nůžky. Tyto nůžky se dají koupit ve všech lepších papírnictvích nebo prodejnách s výtvarnými potřebami. Je fakt, že jsem si je pořizovala, když byly děti malé a jejich pokusy o krásné ozdobné okraje nebyly moc úspěšné.

Při natáčení se mi vybavily i moje první neúspěšné střihy, moje netrpělivost a představa, že stříhání s ozdobnými nůžkami je úplně stejné, jako rovnými nůžkami. Není. Je potřeba být pečlivá, postupovat pomalu, stříhat přesně, kolmo k papíru, nikdy ne těsně u okraje atd.

Ozdobné proužky papíru, které vnikly díky použití speciálních nůžek.

Taky jsem si uvědomila, že mnohem lépe se mi stříhá s nůžkami s kovovým ostřím než s těmi s plastovým.

Různé typy ozdobných nůžek na papír.

Jestli se s ozdobnými nůžkami také trochu trápíte, podívejte se na video, třeba vám pomůže najít k tomuto speciálnímu nástroji vztah. 🙂 Uvidíte tam i malý zápisníček s ozdobnými okraji, který vzniknul díky hraní si s ozdobnými nůžkami.

Nůžkám, ale jiným pomůckám pro práci s papírem se věnujeme ve skupině Papírové a jiné tvoření pro dospělé, do které vás srdečně zvu.

Stříhejte ozdobně
a relaxujte tvořením!