Knoflíková přání

Knoflíková přání jsou super rychlovka, hodně muziky za málo peněz. Na jejich výrobu vám stačí jen tři věci: knoflíky, čtvrtka a permanentní fix. K tomu ještě potřebujete tři pomůcky: tužku, gumu a tavnou pistoli.

Začala jsem tím, že jsem si z hromady knoflíků vybrala knoflíky tří barev – žluté, růžové a modré. Jsou ze sady knoflíků z Davony, tato sada (250 g) mi vydržela na hodně dlouho. Na základy přání z kraftového papíru jsem si tužkou nahrubo načrtla tvary květů a zkusmo na ně poskládala knoflíky. Tyto návrhy jsem si vyfotila do mobilu, abych se na ně mohla podívat, až budu nalepovat knoflíky.

Na přání na šířku jsem si potom knoflíky obkreslila tužkou a kolem koleček permanentním fixem nakreslila květy a nakreslila jednoduchý rámeček.

Tavnou pistolí jsem přilepila knoflíky. Nevěděla jsem, jestli budu kytičkám dokreslovat stonky, nakonec jsem se rozhodla, že ne.

U přání na výšku jsem tavnou pistolí postupně nalepila knoflíky. Pak jsem fixem dokreslila stonky, listy a rámečky a nakonec gumovala tužku. Příště bych gumováním začala. 🙂

květinová knoflíková přání
knoflíkové přání s modrým květem

S výsledkem jsem ale i tak spokojená. Tvoření s knoflíky je perfektní, když potřebujete něco jednoduchého a rychlého, hodí se na společnou práci s dětmi nebo ve skupině. Domlouvání se o tom, jaké knoflíky, kolik a v jakých barvách, jaké tvary květin atd., může být velmi zábavné a poučné.

Jak to máte vy, už jste někdy vyráběli knoflíková přání? Nebo třeba přívěsky z kancelářských sponek a knoflíků?

Díky za nakouknutí,
relaxujte tvořením.