Motýlí exploding box

Minulý týden jsem odpočívala při stříhání, tento týden jsem si z hromady vystřižených amazonských motivů vybrala motýlky, rostliny, taky jednoho hada, a vyrobila jsem obří motýlí exploding box.

Exloding box je krabička, která se po sundání víka rozloží a uvnitř se objeví například spousta kartiček s fotkami, visačky, obrázky, citáty, drobné dárky nebo peníze. Moje rozkládací krabička napodobuje tropický skleník s motýly. Na konci článku je video s ukázkou hotové krabičky.

Výstřižky, papíry, nůžky, řezačka, lepicí páska - k výrobě motýlího exploding boxu je vše připraveno.

Na začátku jsem ještě neměla přesnou představu, jak bude box vypadat, jen jsem si hrála s výstřižky, papíry a možnostmi. Pak jsem se rozhodla pro motýly a hned mi bylo jasné, že budou poletovat na půlcentimetrových proužcích průhledné acetátové fólie. Ta je dost pevná, aby se pod váhou motýlků neohnula až dolů ke stolu.

Papírový motýl vznášející se na proužku z acetonové fólie.

Vystřižené motýlky jsem z obou stran nalakovala matným lakem na dekupáž, abych je mohla snadno tvarovat bez poškození papíru. Pak jsem je tavnou pistolí nalepila na průhledný proužek, který jsem na druhé straně vlepila do malé ruličky z hnědého vlnitého papíru.

Čtvercové panely ze scrapbookového papíru připravené na nalepení na exploding box.

Pak jsem si připravila základ boxu – každá strana měří 15 x 15 cm. Na dno i boky jsem nalepila panely z krásných papírů od Stameprie (zakoupeny v Davoně 🙂 a pak už jsem aranžovala motýly, rostlinky, tvarovala je a hlavně vymýšlela, kam všechny dílky nalepím, aby si při skládání a rozkládání nepřekážely.

Potřebovala jsem nějak zajistit, aby se boky krabice rozkládaly ve správném pořadí, aby se papíroví motýlci do sebe nezasekávaly. Vyřešila jsem to spojením dvou vedle sebe ležících stran pomocí magnetů. Funguje to přesně tak, jak jsem si představovala!

Složený motýlí exploding box, vpravo magnetické zapínání.

Potom jsem doplnila listy, rostliny, taky jednoho hada, aby byl dojem džungle ještě lepší. Taky jsem přidala cedulky s texty nebo obrázky.

Nakonec jsem vyrobila „skleníkové“ víko s chrastítkem, listy a motýlky.

Pak už jsem jen rozkládala, skládala, rozkládala, skládala…

Ještě přidám letecký pohled na rozložený papírový skleník 🙂

Rozložený motýlí exploding box - pohled shora.

Už jste vyrobili nějaký exploding box? Tenhle není můj první, ale je první v této velikosti s třepetajícími se motýly.

Děkuji za nakouknutí
a relaxujte tvořením!