Kdo jsem

Rejka - lektorka kreativních kurzů a fotografka - profilové foto

Jsem lektorka kreativních kurzů (výroba přání, tvoření z papíru, mini alba, scrapbooking, mixed média a jiné), ze kterých si účastníci odnášejí originální vlastnoručně vyrobená dílka a radost ze společného tvoření. Kurzy tvoření pro dospělé pořádám od roku 2006, začínala jsem pravidelným vyráběním jednou za měsíc s malou skupinkou maminek na rodičovské dovolené. Postupně jsem sbírala zkušenosti jak s různými kreativními technikami, tak práci s lidmi.

Díky 8 letům práce designérky a lektorky v Davoně, obchodě s výtvarnými potřebami, jsem měla možnost podstatně rozšířit své znalosti technik, pomůcek i materiálů, podílet se na kurzech s akreditací MŠMT a měla jsem možnost absolvovat školení např. u firem Stamperie, Pentart, Efco nebo Découpage. V roce 2021 jsem vytvořila a uspořádala svůj první čtyřtýdenní online kurz na výrobu minialba, na který jsem navázala sedmidenním online kurzem.

Jsem autorka foto návodů a video návodů na tvoření z papíru i jiných technik.

Jsem také fotografka – vždy mám u sebe fotoaparát, kterým zachycuji pomíjivé okamžiky, nálady, ale také postupy, jak na to. Když to jde, hodně a ráda cestuju, na cestách mě doprovází papír, tužka i fotoaparát. Fotím profilové fotky hudebních skupin nebo muzikantů, reportáže akcí a cest. Mé reportážní fotky najdete na flickru.

Kreativní kurzy a fotografování jsou dvě nejtypičtější aktivity, které mě charakterizují. Jsem hračička, miluju práci s papírem, komunikaci s lidmi a relaxaci při tvoření. Baví mne kombinovat různé kreativní techniky a vymýšlet kurzy, díky kterým se ke mně lidé vrací.

Jak ve fotografii, tak i ve výtvarných a kreativních technikách se neustále vzdělávám na kurzech v Česku i zahraničí a v poslední především online.

Mé koníčky se postupně staly mým povoláním a to mě opravdu těší.