Jsem milovnice papíru
jako neuvěřitelně tvárného a univerzálního materiálu,
ze kterého se dají ručně vyrobit kouzelné dárky
a předměty.

Tvoření je pro mne
vypouštěním páry,
zaslouženým únikem sama k sobě,
časem spojeným s relaxací a zapomenutím
na okolní svět.

Nabízím nápady na tvoření z papíru,
inspiraci nebo návody, podle kterých
dokážete vyrobit i na první pohled složitější věci.


Na mých kurzech vás krok za krokem
provedu celým procesem až k hotovému výrobku.

Rejka - lektorka kreativních kurzů a fotografka - profilové foto

Nezáleží na tom, jestli jste začátečnice nebo pokročilá,
tvoření si užijete a najdete v něm vždycky něco nového.


Kdo jsem

  • Jsem Rejka Balcarová, lektorka kreativních kurzů pro dospělé, které pořádám už 15 let. Začínala jsem pravidelným vyráběním jednou za měsíc s malou skupinkou maminek na rodičovské dovolené.
  • Po uspořádání svých prvních online kurzů jsem zjistila, že učení na dálku má své kouzlo a výhody pro obě strany a že mě i tato forma nesmírně baví a vím, že vás k radosti z tvoření umím dovést naživo i přes internet.
  • Díky práci designérky a lektorky v Davoně, obchodě s výtvarnými potřebami, jsem rozšířila své znalosti technik, pomůcek i materiálů, podílela se na kurzech s akreditací MŠMT, školila se u výrobců výtvarných potřeb a poznala zahraniční tvůrce a umělce, kteří mě inspirují svou tvorbou.
  • Jsem autorka foto návodů a video návodů na tvoření z papíru i jiných technik, od jednoduchých nápadů pro tvoření s dětmi až po projekty, na které je potřeba si vyhradit čas a trpělivost.

Rozhovor o mých online kurzech


Co říkají účastnice mých kurzů


Budu vás inspirovat, chcete-li


Co ještě dělám

  • Kromě výroby hýbacích prvků z papíru se zabývám dalšími technikami jako je výroba přání, minialba, scrapbooking nebo mixed média.
  • Jsem fotografka – vždy mám u sebe fotoaparát, kterým zachycuji pomíjivé okamžiky, nálady, ale také postupy, jak na to. Fotím profilové fotky hudebních skupin nebo muzikantů, reportáže z akcí a cest.
  • Jsem písničkářka a muzikantka, píšu své vlastní písně a na koncertech se o ně dělím s publikem, které mi zpět posílí vnímavost a energii.
  • Když to jde, hodně a ráda cestuju, na cestách mě doprovází papír, tužka i fotoaparát.