Ozvěny Indonésie – fotokniha 21×28 cm

Když jsme byli v březnu v Indonésii, psala jsem si poctivě každý den zážitky a postřehy. Věděla jsem, že chci své vzpomínky uchovat v podobě fotoknihy a deníku v jednom. Fotoknihu jsem už párkrát dělala – v rámci foto kurzů jsem před lety využila služeb fotolabu firmy Foto Škoda, potom jsem experimentovala s blurbpiklio.

 

Starý přístav v Jakartě, str. 3/4.
Chrám Sukuh, střední Jáva, str. 19/20.

Pro knížku o Indonésii jsem zvolila služby saal-digital, které jsem za slevový kupón slíbila recenzi na svém Facebooku. Zvolila jsem velký formát (téměř A4) a pak jsem si poměrně dlouho hrála s výběrem fotek, umístěním na stránky, kombinaci s textem. Několikrát jsem si musela domluvit posunutí platnosti slevového kupónu, protože 14 pro mne bylo málo, vždy to bylo bez problémů.

Cestou ze sopky Ijen, východní Jáva, str. 29/30.
Pláž Candidasa, východní Bali a pláž na ostrově Gili Air, str. 51/52.

Se softwarem se pracuje velmi dobře, velikost, počet a umístění fotek si můžete libovolně upravovat, ale můžete použít i předpřipravený vzhled a fotky do knihy jen „nalít“. Já jsem si dělala vše na míru a jednoho pondělního večera jsem konečně udělala objednávku na fotoknihu se 112 (!) stranami. Už ve čtvrtek jsem ji držela v ruce a jsem nadšená. Lesklá vazba, matné stránky uvnitř na pevných foto papírech, které ale nejsou příliš silné dělají z knihy umělecké dílo.

Deník, odlet – letiště Václava Havla v Praze, Airbus A380, str. 61/62.
Pohled z ostrova Gili Air přes ostrov Gili Meno na sopku Agung na ostrově Bali, str. 111/112.

Příště opět využiju stejnou službu a taky budu do knihy dávat více dvoustránkových fotek, protože úžasně vyniknou…

Děkuju za nakouknutí 
a relaxujte focením.