Podzimní fotografie z Jesenice

Letošní podzim je jiný v tom, že se moje výlety a procházky odehrávají téměř výhradně jen v Jesenici a velmi blízkém okolí. Chodím si po práci u stolu a počítače ven vyčistit hlavu, poslouchám audioknížky a taky mám trochu pohybu. Někdy si dám za cíl dokoupení zeleniny, podporu místní kavárny zakoupením kávy s sebou nebo se toulám jen tak bez cíle. Dnes jsem neodolala a svým mobilem jsem ulovila náladové podzimní fotografie z Jesenice.

záplava zlatého listí v březové mini aleji v Jesenici u Prahy, fotka ze série podzimní fotografie z Jesenice

Žlutá záclona březového listí byla prvním impulzem, který mě naladil na fotografování, i když jsem to původně neměla v úmyslu. Už brzy všechno listí opadá, a pak se budu touhle fotkou kochat a připomínat si dnešní den.

ZŠ, MŠ a ZUŠ Jesenice s odleskem na hladině rybníka Pančák, fotka ze série podzimní fotografie z Jesenice

Ostatní stromy kolem rybníka (kromě vrb) už jsou holé. Díky tomu je krásně vidět místní základní, mateřská a umělecká škola v celé své kráse. Díky odrazu budov na vodní hladině rybníka Pančák mi obrázek připomíná kaleidoskop.

silueta stromu bez listí proti fialová oranžové obloze, fotka ze série podzimní fotografie z Jesenice

O necelou hodinu později už se slunce blížilo k obzoru a barvy oblohy spolu s tmavou siluetou stromu mne opět donutily zastavit se a fotit :). Už při focení jsem věděla, jak fotku dále upravím, aby vyjadřovala mou náladu…

noční Jesenice se siluetami stromů, obloha je fialová oranžová, fotka ze série podzimní fotografie z Jesenice

Nebojte se fotit mobilem, když se vám obrázky nepovedou nebo nebudou líbit, vždycky je můžete smazat. Ale taky se vám může stát, že zaznamenáte okamžik, ke kterému se rádi budete vracet. Mně se to dnes (myslím) povedlo. Po krátké úvaze, kam s nimi, zařazuji podzimní fotografie z Jesenice mezi fotografie z cest. Těším se, že sem budou přibývat nové destinace, vzdálené i blízké.

Děkuji za nakouknutí
a relaxujte focením!