Přání s harmonikou s opakujícími se motivy

Přírodní motivy jako kytičky, lístky, motýlci a podobně jsou pro výrobu přání velmi vděčné. Jsou univerzální a dají se použít k nejrůznějším příležitostem po celý rok. Kolekci papírů Amazonia od Stamperie doplňuje krásná sada razítek. Vybrala jsem si z ní čtyři typy listů a pustila se do výroby přání s harmonikou z listů.

razítka s motivy listů

Hnědým permanentním inkoustem jsem listy „sériově“ narazítkovala, použila jsem papír Canson Imagine. Aby mi práce odsýpala, použila jsem razítkovací desku.

vybarvování razítek listů akvarelovými fixy
ukázka vybarvených razítek listů

Pak jsem si vybrala pár odstínů akvarelových fixů a všechny listy vybarvila. Žádná detailní práce, jen rychlé tahy fixem a potom rozmytí barvy štětcem s vodou. Velmi uklidňující činnost. 😉

vystřižená razítka listů připravená na výrobu harmoniky

Všechny listy od jednoho typu jsem vybarvila stejně, příště možná zvolím větší pestrost, uvidím.

obarvené zadní strany vystřižených razítek listů

Listy jsem obarvila i z druhé strany, protože nemají souměrné tvary a kousky zadní strany by byly po slepení vidět. Bílá barva by pak byla rušivá.

lepení harmoniky z listů

Každý list jsem přeložila napůl. Potom jsem vždy sedm stejných listů postupně slepila k sobě, ale ne celou polovinou, ale pouze krajní částí listu (jako na obrázku).

hotové harmoniky z listů

Vznikly z toho malé harmoniky nebo housenky, které ozvláštnily má přání.

dvě přání s harmonikou z listů

Přání má základ z černé čtvrtky, který jsem ozdobila panely ze scrapbookových papírů a na ně jsem pak nalepila připravené harmoniky z listů. Doplnila jsem je jednotlivými listy a dalšími výstřižky. Postup najdete také na videu Přání s harmonikou z listů.

TIP: Harmoniku můžete slepit také ze stejných souměrných motivů vyražených raznicí na papír, jako jsou srdíčka, motýlci nebo kytičky, bude to bavit i děti.

Díky za nakouknutí
a relaxujte tvořením!