Přání s kulatými okýnky

Když jsem si na začátku roku v Davoně doplňovala zásoby papírů a čtvrtek na tvoření, zaujaly mě dvě vyřezávací šablony s okýnky a falešným prošíváním od Marianne Design. Jednu z nich jsem si hned vybrala pro tvorbu přání s kulatými okýnky.

Pro své experimentování zvolila modrou čtvrtku, ani nevím proč, nejspíš jsem potřebovala změnu, protože jinak v poslední době neustále používám jako základ čtvrtku bílou. Mimochodem, dlouho jsem přemýšlela, jak šablonu využít ještě jinak, než na přání s kulatými okýnky, ale zatím mě nic nenapadlo, ale třeba to přijde…

Na Big Shotu jsem si vyřezala čtverec s okýnky a potom ještě jeden z modré pěnovky, abych ho nemusela podkládat milióny malých pěnových čtverečků, ale jen jedním dílem. U takto velikého kusu se pěnovka více zploštila a výsledný díl byl malinko větší než ten z papíru. Takže jsem ho zastřihla nůžkami tak, aby nikde nic nekoukalo. 🙂

Když už jsem byla ve vyřezávání, vyřezala jsem si ze stejné modré čtvrtky také stylizované květiny Thinlits Tim Holtz a pak jsem je částečně obarvila zlatým fixem. Nalepila jsem je na čtvercový základ přání vyrobený z bílé čtvrtky. Nejdříve jsem si na základ přiložila rámeček a tužkou nakreslila kulatá okénka. Pak jsem si pohrála s tím, abych kytičky umístila do okének tak, aby se mi to líbilo a nakonec jsem je přilepila tekutým lepidlem a tužku vygumovala.

Výsledkem jsou květinky vykukující kulatými okýnky a naklánějící se stejným směrem a rámeček je díky vypodložení pěnovkou vyvýšený.

Pak jsem na přání natřikrát omotanou silnou nití přivázala cedulku s textem „K Tvému svátku“, kterou jsem natiskla na bílou čtvrtku a zlatě naembosovala a do okének nalepila samolepicí perličky. Na obrázku také vidíte vypodložení pěnovkou, která má jiný odstín modré než čtvrtka.

Z výsledku mám radost, je to přání s kulatými okýnky v mém stylu. Všimněte si, že nit jsem neomotávala kolem dokola celého přání (to by potom nešlo otevřít), ale provlékala jsem ji třemi dírkami propíchnutými bravo a vlevo od rámečku v předním díle základu přání.

Úplně jiný typ přání s (jedním) kulatým okýnkem, které se vám bude hodí na jaře, najdete v článku Přání s věnečkem z listů.

Díky za nakouknutí
a relaxujte tvořením!