Přání s věnečkem z listů

K vytvoření přání s věnečkem z listů mě inspirovala sada papírů s obrázky lístečků a větviček na vystřihování Leaves – scrapbooking elements od firmy ScrapBoys. Papíry jsou oboustranně potištěné, takže si pak můžete vybrat, jak obrázky použijete a výsledek vypadá z obou stran stejně dobře.

Vystříhávání lístků z oboustranně potištěných papírů

Nejdřív jsem si vybrala stránku, která se mi nejvíce líbila, vzala jsem do ruky malé nůžky a vystřihávala a vystřihávala.

hromádka vystříhaných lístků

Ani jsem se nenadála a měla jsem před sebou hromádku zeleného listoví. Tedy, ne že by mi vystříhávání trvalo jen pár minut, ale jak jsem se soustředila, tak mi čas strávený pečlivým kroužením nůžkami kolem obrázků rychle utekl. 🙂

věneček z lístků připravený nanečisto

Potom jsem si na stole vytvořila věneček, abych odhadla, jak může být veliký a hustý.

lepení věnečku z lístků na přání

Vzala jsem si základ přání velikosti A6 (10,5 x 14,8 cm a na přední straně kružítkem nakreslila kružnici o průměru 6 cm a pak jsem ji vystřihla. Do okénka jsem si tužkou načrtla obrys tulipánu, který jsem pak uvnitř přání namalovala akvarelovými fixy. Na přední stranu jsem pak kolem kulatého rámečku postupně nalepovala vystříhané lístky.

nalepené lístky do věnečku

Tady vidíte hotový věneček. Dokreslila jsem stonek tulipán a napsala text „Pro Tebe“.

vnitřek přání s věnečkem z lístků

Z vnitřní strany jsem pak kolem rámečku dokreslila lístky, aby nebyl takový strohý a dopsala text přání.

aranžmá přání s věnečkem z lístků v kytici tulipánů

Přání s věnečkem z lístků jsem pak schovala do kytice tulipánů.

TIP: Chcete-li začít s vystříháváním, doporučuji nejdřív větší a jednodušší tvary, než jsou lístky, které mám na přání já. Zvolte malé nůžky s krátkým ostřím a při stříhání otáčejte papírem s obrázky. Trénovat můžete i na odstříhávání razítek, která pak můžete přilepit pomocí 3D polštářků a hned získáte skvělý 3D efekt.

Děkuji za nakouknutí
a relaxujte tvořením.