Už ani nevím, kdy jsem tuhle kapelu viděla a slyšela poprvé, ale vím moc dobře, že mě ihned zaujala muzikou, texty a úžasným zpěvem zpěvačky Jany. Když jsme se letos v létě vraceli ze Slovenska do Čech, zastavili jsme se na večerním hraní Rendez-fou na Smetanově Litomyšli.

diváci koncertu skupiny Rendez-fou v zahradách zámku Litomyšl

Koncert se konal pod širým nebem v klášterní zahradě. Diváci měli k dispozici plážová lehátka, válecí pytle, deky, trávník, v kavárně pití a drobné občerstvení i WC.

publikum koncertu skupiny Rendez-fou na trávníku u zámku Litomyšl, v pozadí kostel

Prostranství bylo veliké a přesto svým způsobem útulné a písničky byly všude dobře slyšet.

zpěvačka skupiny Rendez-fou na koncertě v rámci festivalu Sematnova Litomyšl
atmosféra koncertu skupiny Rendez-fou v Litomyšli, v popředí socha Olbrama Zoubka

Byla jsem úplně okouzlená tím, kolik vjemů jsem při procházení se s fotoaparátem měla, byla to pastva pro učí, oči, duši i bosé nohy. V popředí jedna ze soch Olbrama Zoubka.

sochy Olbrama Zoubka, děti i dospělí v klášterní zahradě zámku Litomyšl

Obloha byla v průběhu koncertu stále dramatičtější, což ocenilo zejména mé fotografické já. I sochy Olbrama Zoubka v kombinaci s okolo stojícími diváky a sluncem osvíceným kostelem byly prostě úchvatné. Mé hudební já přitom přemýšlelo, co udělají pořadatelé s nezakrytým pódiem a aparaturou, až začne pršet. Naštěstí pršet nezačalo.

skupina Rendez-fou a diváci usazení v plážových lehátkách v klášterní zahradě zámku Litomyšl

Mám písničky Rendez-fou moc ráda a slyšet je v tak netradičním prostředí byl nový zážitek. Chci složit poklonu pořadatelům, kteří si kapelu do Litomyšle pozvali a těším se na další podobné akce.

Všechny fotky najdete v mém albu na Flickeru Rendez-fou na Smetanově Litomyšli v klášterních zahradách.

Děkuji za nakouknutí
a relaxujte focením!