Rychlé a jednoduché vánoční přání s vybarvovanými obrázky

Nedávno jsem si koupila sadu 24 rozmývacích pastelek Derwent Graphitint, které mají krásně tlumené odstíny. Při malování vzorníku jsem dostala nápad na tento návod. Bude se vám hodit, když nebudete mít dost času na výrobu vánočních přání. Můžete si rychle namalovat pár motivů, vybarvit a tak snadno vytvořit vánoční přání s vybarvovanými obrázky.

Postup

vybrané pastelky Derwent Graphitint se namalovaným vzorníkem pro vánoční přání s vybarvovanými obrázky

Nejdřív jsem si vybrala osm odstínů, které budu při vybarvování používat a udělala si vzorník jen s těmito odstíny. Ten mi umožní sáhnout vždy po té správné pastelce, výsledný rozmytý odstín je totiž dost jiný než „suchý“ pigment.

narýsované obdélníky na akvarelovém papíru pro vánoční přání s vybarvovanými obrázky

Na kresby jsem použila papír s jemnou strukturou z akvarelového bloku značky Drasca Art (č. 643152002). Papír má gramáž 210g/m2, takže se při práci s vodou nekroutí. Na rýsovací desce jsem narýhovala obdélníky velikosti cca 8,5×11,5 cm, rýhy jsem důkladně uhladila a potom obdélníky ručně vytrhala.

vytrhané obdélníky z akvarelového papíru s namalovanými rámečky pro vánoční přání s vybarvovanými obrázky

Pak přišel na řadu permanentní fix, kterým jsem od ruky nakreslila rámečky. Vůbec nevadí, že čáry nejsou rovné, jde přece o ruční práci :).

V rámci přípravy jsem si na papír předem sepsala vánoční symboly, které se dají snadno nakreslit a z těch jsem si pak vybrala zvonek a cesmínu. Nakreslila jsem úplně jednoduché obrysové obrázky a napsala text.

namalované a částečně vybarvené obrázky pro vánoční přání s vybarvovanými obrázky

Pastelkami jsem vybarvila část ploch na obrázcích a zvýraznila rámeček.

jeden vybarvený a jeden částečně vybarvený obrázek pro vánoční přání s vybarvovanými obrázky
vybarvené obrázky pro vánoční přání s vybarvovanými obrázky

Vodním štětcem jsem rozmyla barvu na obrázcích tak, aby vznikly přechody od tmavé do světlé barvy. Taky jsem místy schválně přetáhla k vytvoření dojmu stínu.

sada hotových přání - vánoční přání s vybarvovanými obrázky

Obrázek jsem podlepila 3D lepicími polštářky a přilepila na kravatový základ přání. Vyrobit vánoční přání s vybarvovanými obrázky trvalo jen pár minut a moc jsem si to užila.

TIP: Namalujte s dětmi co nejvíc vánočních obrázků a vybarvujte různými pomůckami, které máte po ruce: pastelkami, fixy, vodovými barvami, temperami, čajem atd. Může tak vzniknout třeba sada záložek, visaček nebo i vaše vlastní pexeso.

Použitý materiál a pomůcky

pastelky Derwen Graphitint
černý permanentní fix MARVY
akvarelová čtvrtka s jemnou strukturou
rýhovací deska
vodní štětec
3D lepicí polštářky

Materiál a pomůcky mám z Davony. Podívejte se i na další inspiraci na výrobu vánočních přání.

Užijte si předvánoční čas
a relaxujte tvořením.