Skládané minialbum z ručně dekorovaných papírů

Skládané minialbum z ručně dekorovaných papírů vzniklo na kurzu Jedinečná minialba, který vede Adéla Pršalová Vlasáková. Ráda se účastním kurzů, které pomáhají rozvíjet mé dovednosti nebo rozšiřují mé znalosti, do tohoto jsem se zapsala proto, abych si užila tvoření malinkatých alb pod vedením někoho jiného :). Abych pro jednou musela přemýšlet nad rozměry, zdobením atd. Navíc práci Adély znám a líbí se mi její jemný minimalistický styl.

Šablona s květinami, papír Imagine, vodní štětec - příprava papíru pro skládané miniabum.

K dekorování papíru jsem zvolila šablonu s květinami, akvarelové fixy a vodní štětec. Nejdřív jsem halabala „vybarvila“ některé plošky v šabloně, potom jsem je rozmývala vodou, šablonu jsem při tom měla stále přiloženou na papíře.

Téměř hotový ručně dekorovaný papír pro skládané minialbum.

Po odstranění šablony jsem motivy rozmývala jste víc, chtěla jsem dosáhnout trochu jemnějšího dojmu. Odekorovala jsem tak dvě čtvrtky A4 z obou stran. Použila jsem papír Canson Imagine, můj oblíbený, který používám skoro na všechno. Při šablonování jsem si pustila film a krásně jsem si odpočinula.

Lepení kapsičky do minialba.

Podle tipů lektorky Adély jsem slepila a poskládala album a dovnitř vyrobila nějaké klopy, harmoniku a jednu kapsičku.

Saténová stuha a krajky použité na zdobení skládaného minialba.

Pak jsem se ponořila do šrafování podél okrajů všech stránek a prvků v albu a čas mi u toho báječně utíkal. K dalšímu zdobení jsem si vybrala béžovou saténovou stužku a krajku.

Ručně narýsovaná a poskládaná rozeta ve skládaném albu.

Taky jsem si narýhovala, poskládala a malou slepila rozetu, ozdobu, kterou vlastně nikdy nepoužívám a díky tomuto kurzu jsem si na ni zase vzpomněla :).

Minialbum zavřené papírovou rozetou s malými papírovými pírky.

Skládací album drží zavřené díky papírové manžetě s ručně vystřiženými papírovými pírky. Co se týká fotek, které v albu budou, tak to je veliká neznámá. Ale já často vyrábím alba bez fotek, prostě jen tak :). Třeba jako album Voayge Fantastico.

Děkuji za nakouknutí
a relaxujte tvořením!