Valentýnská krabička

V naší rodině svátek sv. Valentýna neslavíme, ale mně osobně se líbí, že v únoru máme příležitost vyjádřit svou náklonnost druhým přáním nebo drobným dárkem. Místo přání jsem zvolila krabičku jako obal na dáreček a místo tradičního srdíčka jsem si vybrala kytičku – valentýnská krabička se tak dá použít kdykoliv.

materiál a pomůcky na výrobu valentýnské krabičky

Výroba krabičky je jednoduchá. Stačí jedna čtvrtka, ozdobné papíry, lepidlo nebo oboustranně lepicí páska, tužka, pravítko a nůžky. K dozdobení ještě stužka, případně hotové výřezy, samolepky či razítka.

šablona na valentýnskou krabičku

Nejdřív jsem si z jednobarevné čtvrtky (ano, z mého oblíbeného papíru Canson Imagine, 200g/m2) vytvořila základ krabičky, a to z obdélníku velikosti 21 × 19 cm.

ozdobné díly na valentýnskou krabičku

Pak jsem si připravila díly z ozdobného papíru a nalepila je na základ krabičky. Krabičku jsem po straně slepila a do horních obdélníkových dílů udělala děrovačkou dvě dírky, kterými jsem provlékla stuhu a uvázala mašli.

hotová valentýnská krabička

Před slepením dna krabičky, jsem do ní nasypala hrst bonbónů a dárek byl na světě.

valentýnská krabička ve čtyřech velikostech

Protože mě vyrábění bavilo, vytvořila jsem nakonec valentýnskou krabičku ve čtyřech velikostech, jsou vysoké od 5,5 do 13,5 cm.

nejmenší valentýnská krabička
větší valentýnská krabička
druhá nejmenší valentýnská krabička
největší valentýnská krabička

Do nejmenší se vejde jedna pralinka nebo prstýnek, do největší hrst bonbónů nebo třeba i hedvábný šátek.

květinové razítko Woodware

K ozdobení krabičky jsem místo srdíček (i tak je krabička díky zvoleným barvám hodně „sladká“) zvolila květinu. Použila jsem razítko značky Woodware (zakoupeno v Davoně). Vybarvila jsem ho pomocí akvarelových štětců, vystřihla a na krabičky nalepila pomocí 3D pěnových čtverečků, které květiny zvedly do výšky a vytvořily tak prostorový efekt.

A tady je video postup:

Doufám, že se vám krabička líbí. Pokud ano a vyrobíte si ji, pochlubte se její fotkou ve skupině Papírové tvoření pro dospělé. A kdyby vás více lákala tvorba blahopřání, zkuste třeba přání s věnečkem z listů.

A nezapomínejte relaxovat tvořením!

PS: Pro zájemci o šablony na všechny čtyři velikosti jsem vytvořila PDF ke stažení.