Vánoční hvězdy pro Motol

Vánoční hvězdy pro Motol jsou mým příspěvkem do charitativní akce, kterou už od r. 2014 koncem roku vyhlašuje Davona, můj oblíbený obchod s výtvarnými a kreativními potřebami. Akce spočívá ve sbírce ručně vyrobených papírových vánočních ozdob, které v adventní době zdobí prostory dětské hematologické ambulance v motolské nemocnici. Vánočně vyzdobené prostory vždy potěší nejen nemocné děti a jejich rodiče, ale i doktory, sestřičky a ostatní personál.

Letošní Kreativní chartitativní akce pro Motol 2020 končí 25. listopadu, přidejte se také! Na blogu Davony najdete spoustu nápadů, jaké ozdoby vytvořit, inspirovat se můžete i mými hvězdami :).

papírové kosočtverce různých velikostí v červené, modré a bílé barvě vyřezané na Big Shotu čablonou CR1449 od Marianne Design

Během jednoho dlouhého pošourného podzimního večera jsem při poslouchání audio knížky vzala čtvrtky tří barev a na Big Shotu vyřezala hromadu různě velikých kosočtverců. Byla velmi relaxační záležitost :).

jednobarevné osmicípé hvězdy složené z vyřezaných kosočtverců

Potom jsem si vzala samolepicí čtverečky jako lepivý střed, na kterém jsem poskládala tolik jednobarevných hvězd, kolik to jen šlo. Zkusila jsem i dvoubarevné hvězdy, ale ty se mi pro výsledný vzhled moc nelíbily, takže jsem nakonec zůstala u jednobarevných.

osmicípé hvězdy nalepené od největší po nejmenší na sebe

Pomocí tekutého lepidla jsem na velké hvězdy navrstvila menší, některé mají tři, jiné čtyři vrstvy.

do středu každé ozdoby je nalepená samolepicí perlička

Doprostřed každé hvězdy jsem nalepila samolepicí perličku, která podtrhla slavnostní vzhled ozdob.

Hotové vánoční hvězdy pro Motol s bavlnkou na zavěšení a vánočním textem na zadní straně

Na každou ozdobu jsem zezadu nalepila bavlnku pro zavěšení a pak pro zpevnění podlepila čtvrtkou. Posledním krokem bylo nalepení obdélníku s Vánočním razítkem, co kdyby někdo ozdobu zkoumal ze všech stran?

vánoční hvězdy pro Motol - hotové tříbarevné ozdoby

Už se těším, až budou hvězdy spolu s ostatními ozdobami dělat radost v Motole.

Materiál a pomůcky, které jsem použila
  • jednobarevné čtvrtky matné i perleťové (modrá, červená, bílá)
  • vyřezávací stroj Big Shot
  • kovové vyřezávací šablony – kosočtverce CR1449
  • tekuté lepidlo, samolepky, samolepicí kamínky
  • razítko s vánočním textem, černý permanentní inkoust Archival
  • bavlnka, nůžky
    (vše najdete v Davoně)

A co vy, přidáte se? Pokud nemáte Big Shot a nechce se vám stříhat mraky kosočtverců, což úplně chápu, co třeba kulaté ozdoby z papíru a korálků?

Díky za nakouknutí, mějte se fajn
a relaxujte tvořením!