Vánoční přání pro nadační fond Šance onkoláčkům 2020 – foto návod

Mám doma velikou zásobu papírů, razítek, šablon, samolepicích kamínků a dalších materiálů s vánoční tematikou a protože pro vlastní rodinu je (jak jinak) moc často nevyžívám, rozhodla jsem se připojit k výzvě skupiny Papercards.cz – Přáníčka pro nadaci Šance onkoláčkům 2020 a vyrobila jsem první várku vánočních přání a zároveň jsem pro Vás vytvořila inspirativní foto návod.

Postup krok za krokem

Razítka Aladine Stamo Clear se zimními/vánočními motivy - tučňáka, sněhuláky, sobem, medvědím, stromky a vločkami. Otisky jsou na bílé čtvrtce Imagine s použitím permanentního inkoustu Archival.

Vybrala jsem si veselá razítka se sněhuláky, tučňáka a soby a natiskla je permanentním inkoustem Archival na hladkou čtvrtku Imagine od Cansonu.

Vybarvování otisků akvarelovými barvami, barvy jsou zvoleny podle barevnosti potištěných papírů - žlutá, červeno-oranžová a světle zelená.

Pak jsem si vybrala potištěné papíry, které budou sloužit jako podklad pod razítka a podle jejich barevnosti razítka vybarvila. Protože se teď hodně věnuju skicování, u kterého používám akvarelové barvy, razítka jsem také vybarvila akvarelovými barvami.

Vybarvené otisky zimních razítek - tučňáků, sněhuláků, soba, medvěda.

Žlutá, oranžovo-červená a světle zelená sice nejsou tradiční vánoční barvy, ale s vybranými papíry krásně ladí a věřím, že hotová přání si své zájemce najdou. Věděla jsem, že domečky nepoužiju, takže jsem je nevybarvovala.

Pečlivě vystřižené obrázky (vybarvené otisky).

Vybarvené obrázky jsem malými nůžkami pečlivě vystřihla. Takové vystřihování určitě není pro každého, já to mám jako relaxaci :). Na každé přání jsem chtěla použít jednu postavičku, takže bylo jasné, že vznikne sada 12 přání.

Výřezy vlajek s falešným prošitím v různých velikostech z bílé čtvrtky.

Na Big Shotu (ruční vyřezávací a embosovaní stroj) jsem si z bílé čtvrtky vyřezala různě veliké vlaječky.

Obrázkek a vlajka polepené ze zadní strany 3D pěnovými polštářky pro 3D efekt.

Vystřižené obrázky i vlaječky jsem ze zadní strany podlepila pěnovými 3D polštářky, které jsou oboustranně lepicí. Takto podlepené prvky se pak vrství na sebe.

Vlajky s nalepenými otisky, které jsou díky použití 3D pěnových polštářků krásně plastické.

Pak jsem každý obrázek nalepila na vlaječku. Na fotce vidíte 3D efekt vzniklý použitím 3D lepicích polštářků.

Výřezy Veselé Vánoce vyřezané na Big Shoru z bílé pěnovky moosgummi vysoké 2 mm..

Z bílé pěnovky (moosgummi) jsem opět na Big Shout vyřezala 12 nápisů Veselé Vánoce. Díky tloušťce pěnovky (2 mm) jsou texty krásně plastické.

Sestavování přání - lepení. Kraftový základ, vytrhaný pruh barevného papíru, vlajka s otiskem a text Veselé Vánoce z bílé pěnovky.

Dalším krokem bylo sestavení blahopřání. Na kravatový základ přání jsem nalepila útržek potištěného papíru, na něj pak vlajku s obrázkem a text vyřezaný z pěnovky. Na útržek papíru a pěnovku jsem použila tekuté lepidlo (PVA).

Hotové blahopřání naaranžované vedle vánoční svíčky.

Nakonec jsem přání ještě dozdobila samolepicími kamínky.

Vzniklo 12 vánočních přání, která poslouží dobré věci a jsem ráda, že se můžu zapojit právě tímhle způsobem, totiž kreativně a činností, kterou mám tak ráda.

Layout, podle kterého vznikla má vánoční blahopřání.
Jako inspirace mi posloužil tento layout (návrh rozložení prvků na blahopřání), ve výzvě najdete ještě 3 další návrhy.

Pokud můžete a chcete, přidejte se k výzvě i vy. Další inspiraci najdete v rubrice návody.

Děkuji za nakouknutí
a relaxujte tvořením.