Vánoční přání s ozdobami

Při brouzdání internetem mě zaujala technika dvojího razítkování, kterou jsem si hned musela vyzkoušet. A protože se kvapem blíží Vánoce, vznikla z toho sada vánočních přání s ozdobami.

Technika je jednoduchá, ideálně se k tomu hodí distress inkousty a razítko s plnou plochou, jako jsou například vánoční ozdoby.

Razítkuje se nadvakrát – poprvé plná plocha razítka světlejší barvou (např. žlutou) a podruhé jen část tmavší barvou (např. oranžovou). Při použití transparentního razítka na akrylovém bločku není problém trefit se při druhém otisku přesně na ten první.

Potom už jen stačí připravit si na pracovní plochu větší množství bílých čtvrtek najednou a sériová výroba může začít :). Krásně vypadá kompozice na výšku i na šířku se zakulacenými spodními rohy.

Ozdobičky jsou obtažené tenkým černým fixem, kterým je také nakreslená přerušovaná čára podél tří stran. Bílým inkoustem jsem na ozdoby natiskla ještě malé sněhové vločky a do jejich středu jsem nalepila malé samolepící perličky.

Text je natištěný razítky Keta a naembosovaný černým práškem. Základy přání jsou pak vyříznuté z jednobarevných čtvrtek ladících s barvami vánočních ozdob.

Určitě si tuto techniku vyzkoušejte a užijte si ji.

Děkuji, že jste se stavili na mém webu, mějte se krásně!