Vlčí máky malované i tvarované

Vlčí máky mne odjakživa fascinovaly svou křehkostí, průsvitností, pomíjivostí. Mnohokrát jsem se jejich květy snažila zachytit na fotografii, ale málokdy se mi to podařilo tak, abych byla spokojená s výsledkem. V rámci kurzu Adély Vlasákové Jarní tvoření jsme dostali za úkol namalovat různé květiny a mezi nimi právě vlčí máky.

vlčí máky namalované akvarelovými brushpeny

Na květy jsem použila štětové fixy ECOLINE a na detaily tenký černý permanentní fix Micron. Šlo to krásně a hodně rychle. 🙂 Brush peny ECOLINE jsem měla koupené už delší dobu, chtěla jsem s nimi trénovat hand lettering, ale nikdy jsem to neudělala. Díky kurzu teď vím, že na malování se mi budou hodit víc.

3D papírové vlčí máky

Obrázek by se dal použít na přáníčko nebo jen tak zarámovat, ale já jsem se rozhodla pro zarámování v kombinaci s 3D květinami. Inspirovala mě tvorba Andrey Herold, která vyrábí nádherné papírové květy. Našla jsem vyřezávací šablonu na výrobu malých vlčích máků (samozřejmě ještě nepoužitou) a pustila se do práce. Všechny díly jsem vyřízla na Big Shotu z papíru Canson Imagine, nabarvila je distress inkousty, navlhčila, vytvarovala a slepila tavnou pistolí. Z výsledku mám radost, výroba 3D kytiček byla příjemná změna a připomenutí mnou opomíjené techniky.

kombinace malovaných a tvarovaných vlčích máků

Při tvarování 3D vlčích máků už jsem věděla, jak je použiju, že budou doplňkem akvarelového obrázku. Když jsem si je potom položila k sobě, nápad jsem neopustila a začala jsem hledat vhodný rámeček.

kartonový rámeček vyřezaný nožíkem podle kovového pravítka

Ten jsem bohužel nenašla, tak jsem si ho vyrobila z 2 mm kartonu.

rámeček natřený gessem a strukturovací pastou přes šablonu

Potom jsem rámeček natřela bílým gessem a potom jsem přes plastovou šablonu udělala květinový reliéf pomocí hladké strukturovací pasty.

rámeček s vlčími máky, štětec a akrylové barvy

Ten jsem pak natónovala akrylovými barvami technikou suchého štětce. Použila jsem fialová-růžovou, tmavě zelenou a bílou barvu Artiste.

hotový rámeček s třemi variantami vlčích máků

Nakonec jsem obrázek vlepila do rámečku, na rámeček nalepila 3D květiny a dekorace byla hotová. Vznikla z toho příjemně tvořivá neděle a dvojitá příležitost vytáhnout ze svých zásob něco, co jsem ještě nepoužila. Užila jsem si to na 1000 %. Máte to taky tak, že z jednoho tvoření vznikne druhé a třetí a den je pryč? Nebo že se inspirujete jedním tématem nebo technikou a pak vás automaticky napadnou další? Mně se to stává často. 🙂

Děkuji za nakouknutí
a relaxujte tvořením!