Zajímavosti z dotazníku pro milovnice papírového tvoření

V rámci školení, kterého se právě účastním, jsem vytvořila dotazník pro milovnice papírového tvoření, který jsem skoro týden sdílela na FB, žádala (některé) přátele o sdílení a rozeslala ho ženám, které u mne někdy byly na kurzu a souhlasily s tím, že jim můžu posílat e-maily.

Vytvořit dotazník nebylo tak složité, horší bylo ho propagovat a vylézt při tom ze své bezpečné ulity :). Ale zvládla jsem to a sešlo se mi odpovědi od 115 lidí, ze kterých 109 souhlasilo s tím, že je můžu zařadit do své e-mailové databáze. To je skvělý výsledek!

Pár zajímavostí, které z dotazníku vyplynuly

Úrověň pokročilosti v papírovém tvoření

Nejvíc z Vás se řadí mezi středně pokročilé papírové nadšence. Ze začátku se počet středně pokročilých pohyboval o něco výše, kolem 75-80%, a mezi začátečníky se řadilo mnohem méně než výsledných 26,1%. Nakonec se počty ustálily tak, jak vidíte na obrázku.

Jak obvykle tvoříte

67% z Vás se nechává unést tvořením a průběžně mění svou představu o výsledku. Máte to úplně stejně jako já a je to jedna z věcí, která mě na tvoření hodně baví. Ta volnost a prostor pro změnu, možnost plánovat jen tak „nahrubo“ :).

Zároveň je zde 54,8% těch, komu nevadí rozložit si práci na několik dní. Jsme v tom spolu: několik dní se necháváme unést procesem tvoření a průběžně měníme svou představu o výsledku, který je samozřejmě skvělý…

Pak je skupina těch, co se bojí začít, aby nezkazily materiál

Asi čtvrtina z Vás (26,1%) je pečlivá a musí mít vše pečlivě vyladěné a 20% postupuje poctivě krok za krokem, aby něco nepokazily. To je důležité zvlášť u začátečníků nebo u výroby něčeho, na čem Vám hodně záleží.

Podle čeho se rozhodujete, co vyrobíte

Nejčastěji hledáte na internetu, co by vás zaujalo (47%). Já osobně někdy hledám tak dlouho, až už ten den není čas vytáhnout řezačku a papír :(.

V těsném závěsu je tvoření podle motivů na papírech (41,7%). To naprosto chápu, mám doma pěknou hromadu nádherných papírů s úžasnými motivy, které čekají na zpracování.

A na třetím místě je odpověď „mám svůj seznam nápadů a témat“ (36,5%). Myslím, že seznam se dost často doplňuje s narozeninami, dovolenými i motivy na papírech :).

U této otázky hodně dlouho vítězila odpověď „podle toho, kdo má narozeniny“, ty ale nakonec skončily na čtvrtém místě s 26,1%.

Kde hledáte inspiraci k vyrábění z papíru

Tady s 80% jednoznačně vítězí Pinterest, což je kanál, kam já se dívám spíš nárazově. Mým favoritem je YouTube, ten je u vás také hodně oblíbený (50%). Následují tištěná média jako jsou knížky a časopisy (38,3%), pak Facebook (34,8%) a Instagram (14,8%). Já jsem knížky a časopisy vždycky měla ráda, v poslední době jsem ale závislá na monitoru…

Jak jste na tom s Big Shotem

Graf u otázky, zda máte doma nějaký vyřezávací a embosovaní stroj, se hodně podobá grafu u Vašeho zařazení se do kategorií začátečník – středně pokročilý – pokročilý. Nevím, jestli mě tak veliké procento těch, co tento stroj máte (67%) překvapilo, rozhodně mě ale potěšilo! 26% z vás stroj nemá a jen 7% neví, co to je.

Otázek v dotazníku bylo víc a já je teprve budu podrobněji analyzovat. Vaše odpovědi mi pomohly zmapovat, jestli se Vaše a mé představy prolínají a já Vám ještě jednou děkuji za čas, který jste dotazníku věnovali.

Mějte se krásně
a relaxujte tvořením!